Lehet az Olümposz isteni hely, de kis hazánk még fantasztikusabbnak ígérkezett az ókori halhatatlanok számára, így a hely szokásaihoz alkalmazkodva bizniszelni kezdtek! Hiszen a legjobb üzletek csakis isteni közbeavatkozással születhetnek meg. Hol marad a pátosz, a fenség, a tisztelet és a félelem? Nos, azok valahol lemaradtak útközben... Sebaj, az istenek tényleg halhatatlanok, kacagva vészelték át az évezredeket, hogy otthonra lelhessenek az új világban is. Ezekből a vidám isteni elnevezésekből csemegéztem néhányat, csakis a teljesség igénye nélkül.
Kezdjük mindjárt a leghatalmasabb istenséggel, az istenek atyjával, lássuk, hol rejtőzik! Mivel főisten, az istenek istene, nem is várhatunk tőle holmi extra funkciót, csakis azt, hogy amihez a nevét adja, az garantáltan a legeslegjobb lesz, legyen szó lámpáról vagy télikabátról. Zeusz maga a professzionalizmus.
Becses felesége, Héra sem maradhat el Zeusz mellett. Héra a családi tűzhely védnökeként a fűtéstechnikában talált új otthonra a modern világban, ám nem áll tőle távol a színes festékek világa sem. Mint istennő, ő is csakis a legjobb minőséget jelenti ☺
Aphrodité a múlhatatlan szépségével hódít ma is, hiszen számos szépségszalon viseli az istennő nevét. Esküvői ruhaszalonok és menyasszonyi ruhák igyekeznek a szépség istennőjének nevével garanciát adni... mire is? Aphrodité nem a boldog házasságok istennője. Na igen, és szexshopok, valahol a végtelen Alföld tengerében, talán Jászberény, de nem emlékszem...
Apollón megint szerteágazó tevékenységet folytat ebben a modern világban. A gumiabroncstól kezdve a szállodaláncig minden belefér a tevékenységi körébe. Nem tudom, talán egy meg nem értett isten? Bár meg kell hagyni, az utazási iroda egészen találó...
Hermész szintén nem kötelezte el magát egyetlen témához, hanem mindent bevállal, ami isteni őfelségének nem zseníroz. Parfüm, gamer billentyűzet (hadd hencegjek, nekem is ilyen világítós csodám van, bár nem szokták reklámozni, hogy tök jól lehet vele írni sötétben is: szóval writer billentűzet is), kertészet (bár meg kell hagyni a Hermész Kertész kifejezés nagyon fülbemászó). Természetesen Hermész is utazik, és Zeusztól elirigyelvén a köztéri padot, ő is kapott...na jó, egy snassz kis étkezőasztalt. Miért van az, hogy ha valami matériának isteni nevet adnak, azzal azt gondolják a matéria fogyasztói, hogy az már mindjárt egy garantáltan jó minőség?!? Mindegy is. Működik.
Pallasz Athéné beleesett abba a kellemetlen kategóriába, hogy okos nőcinek tartják. Amolyan kékharisnya. Ennek okáért a lokálokat és mulatókat nem róla nevezik el, hanem a könyvkiadókat. Egészen konkrétan egy könyvkiadó. Pedig a kézművesek pártfogója is!!!
Poszeidón leginkább a vizes témákhoz adta a nevét. Uszodatechnika, medencék, gumicsizma...és fonal? Oké, kék. De a többi színű?!?
Prométheusz pedig ellopta az emberiség számára a tüzet, ezért a múlhatatlan érdeméért mi, örökké hálás utódok róla nevezzük el a...kandallókat és a fűtéstechnikai termékeket. És a menő karórákat, aminek legfőbb erénye, hogy - gondolom - tűzálló (bár ha a viselője maga lángol, nem tudom hol releváns ez a tulajdonság). És Prométheusz bakancs is, talán szintén a tűzállósága miatt... És ismét beüt az isteni brand-jelenség: ha egy asztalnak isteni nevet adsz, attól az még csak egy asztal marad, ám sokszoros áron értékesíthetővé válik.
Dionüszosz egyértelműen a mulatozáshoz adta a nevét. Sima ügy.
Végezetül következzék egy kis vegyesfelvágott a Tartarosz bugyraiból! Igazán találó, amikor egy lebujt Akropolisznak neveznek, bár ha már istenekről neveznek el valamit, akkor inkább Hádész lett volna a megfelelő választás. Caligula nem isten, de kiegyezhetünk a patrónus-választás helyességével!
Remélem jól szórakoztatok, lelkesen készültök a szilveszterre és az új évre!
Megjegyzések
Megjegyzés küldése