A görög mitológiai lények új élete

  Tudom, hogy nagyon elfogult vagyok, de én szeretem a szépen illusztrált könyveket, kiadványokat. A képes könyveket is, és a mesekönyveket is, mint láthatjátok, itt a bologon is előszeretettel gyűjtöm össze az illusztrátorok munkáit. Egy jó kép egy új lendületet, egy új értelmezést adhat a történetnek. Vagy csak egyszerűen izgalmas dolog másvalaki szemszögéből nézni a már ismert történetre. Következzen most egy ilyen illusztráció története, ami egy méltán sikeres sztori!



   Thesszalonikiben a 200-es években új projekt indult. A tehetséges grafikusokat meghívták a Beetroot nevű csapatba, ahol nem csak támogatást kaptak, hanem új inspirációt is. És mihez nyúl egy görög, ha nem a saját mitológiájához? Vagelis Liakos, Alexis Nikou és Yannis Charalambopoulos különváltak, idejüket és szellemi kapacitásukat a görög legendák szörnyeinek szentelték. Számtalan logót, betűt, apróbb grafikákat készítettek, majd a minimál stílusú szörnyikék elnyerték a Red Dot Design díjat, és a görög mítoszok fenevadjai feltartóztathatatlanul száguldottak az újkori hírnév felé.

Alexis Nikou

   Az újragondolt bestiárium egy szépséges kétnyelvű kiadásban jelent meg (görög és angol nyelven), ettől kezdve pedig nem csak a rajongók, hanem a szakértő grafikusok is beleszerelmesedtek a legendás lényekbe, a tervezők pedig sorra zsebelhették be a rangosnál rangosabb díjakat. Engem már maga a könyv is meggyőzött, ám Amerikában tovább gondolták az ötletes rajzokat, és...és... és... elkészítették a mitológia rettegett rémalakjait 3D-s szobrokban is!!! Szerintem zseniális tárlat készült belőle, igazi megérdemelt sikertörténet egy fantasztikus kortárs grafikus-csapatnak!

HALHATATLAN LOVAK

EKHIDNA

KENTAUROK

KERBEROSZ

KIMÉRA

KÜKLÓPSZ

LERNAI HÜDRA

MEDÚSZA

MINÓTAURUSZ

PÁN

PÉGASZOSZ

SZFINX

SZIRÉNEK

SZKÜLLA ÉS KHARÜBDISZ

SZTÜMPHALOSZI MADARAK

   Nézzétek meg ti is az újragondolt mitológiai lényeket és a tárlatot!







Megjegyzések